Arturo Sangre de Huando - Peruánský naháč velký

 

Jméno : Arturo Sangre de Huando
Pohlaví: pes
Chovný: ano
Datum narození: 28.1.2011
Velikost: velký

Otec: Agir z Krásného Botiče
Matka: Carmen Dance Luramion
Výška/délka : 60/60,5 cm
Váha : 27 kg

 

ARTURO Sangre de Huando - Art, Arturek, Artíček, Arturenek, Artu, Artí..

Arturka jsme si pořídili jako druhého peruánského klučíka do naší rodiny. Arturek je z chovatelské stanice Sangre de Huando.
Tentokrát to měl být opravdu velký peruánský naháč a to se vážně povedlo! Arturek je jeden z největších, možná největší peruánský kluk v ČR a široko daleko :-).  Je to velký mohutný a přitom velice elegantní pes, typický peruánec. Arturek je krásný a impozantní samec, je velmi eleganatní v pohybu a krásně nosí ocas.
Arturek je v létě téměř černý, opálený vypadá jako ebenový koníček. Má krásnou tmavou a lesklou kůži, je absolutně nahý, jen na hlavičce má úplně malou a kraťoučkou čupřinku.

Artík miluje procházky a běhání,  nejvíce coursing - běhání za návnadou. Soupeří s Krakenkem, kdo bude rychlejší. Artík má coursingovou licenci,může závodit s profíky.
I když je to hodně dominantní pejsek, u nás doma je podřízen Krakýskovi, ale ten má pro něj zase velkou slabost, takže u nás naštěstí nejsou žádné bojůvky. Oba kluci se mají moc  rádi, tvoří nerozlučnou dvojici a jeden bez druhého nedá ani ránu, stojí za sebou a zastanou se sebe navzájem.

Arturek je moc hodný, má rád lidi, je to nesmírně mazlivý a příjemný pejsek. Rád se tulí pod peřinou, je to takové naše  milované  přerostlé miminko, vyžaduje hodně kontaktu a hlazení.

Artík je výstavně velice úspěšný, výstavy ho baví, miluje oňuchávání nových feneček a nevadí mu  předvádět se v kruhu, rád se vystavuje:

Výstavní tituly získané doposud:
Junior Šampion ČR
Šampion ČR
Grand Šampion ČR
Slovenský šampion krásy
Rakouský šampion
Šampion CMKU
Klubový šampion
Res Cacib na World Dog Show v Salzburku 2012
Evropský vítěz 2014!

Arturek je chovný pejsek, má vyšetření očiček a patelek s výsledkem NEGATIVNÍ.